Elazığ 2 Şubesi

'İdari izin' talebimiz yerine getirildi

Konfederasyonumuz Memur-Sen’in kamu görevlileri için “İdari İzin” talebi, yayımlanan genelgeyle yerine getirildi.

Memur-Sen, ölümle sonuçlanan koronavirüs vakalarının ardından, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazı yazarak, “Kamu kurum ve kuruluşlarında faaliyetlerin devamını sağlayacak şekilde asgari düzeyde personel bulundurulmasını, diğer personelin ise ‘İdari İzinli’ sayılmasını” talep etmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Resmi Gazete’de yayımlanan 31076 sayılı genelgeyle Memur-Sen’in talebi kabul gördü ve alınan kararla kamu hizmetlerini aksatmayacak şekilde, ihtiyacı karşılayacak kadar asgari sayıda personelin bulundurulması şartıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanması kararlaştırıldı.

Müjdeyi ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Selçuk, yayımladığı twitter mesajıyla kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışma yöntemlerinin uygulanmasının kararlaştırıldığını duyurdu.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da konuya ilişkin bir gönderi yayımladı ve yetkililere teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Memur-Sen'in Yazısı